P: Do czego służy cała ta społeczność?

O: Głównym celem społeczności jest zbieranie opinii o produktach, usługach, a także informacji o zachowaniach, postawach i potrzebach ze szczególnym uwzględnieniem tematyki zdrowotnej. Potem takie informacje mogą trafić do właścicieli różnych produktów czy usług po to by mogli oni zmieniać i ulepszać swą ofertę dostosowując ją do oczekiwań użytkowników.

 

P: Na czym polega bycie członkiem społeczności?

O: Bycie członkiem społeczności polega na wyrażaniu swojej opinii w badaniach ankietowych, a także w dyskusjach na forum. Czasem uczestnicy mogą być proszeni również o testowanie produktów w domu. W razie potrzeby i chęci członkowie społeczności mogą kontaktować się ze sobą w sprawach nie związanych z badaniami poprzez wypowiadanie się i zakładanie swoich wątków na forum publicznym.

 

P: Jak długo będzie istniała ta społeczność?

O: Mamy nadzieję, że bardzo długo. Ale to zależy od członków społeczności i od naszych klientów ;)

 

P: Czy muszę płacić za bycie członkiem społeczności?

O: Nie. Udział w społeczności jest bezpłatny. Ewentualnie, jeśli łączysz się z internetem np. przez telefon, czas, jaki poświęcasz na wypełnianie ankiet i udzielanie się na forum może w minimalnym stopniu wpłynąć na wysokość Twojej miesięcznej opłaty za internet.

 

P: Co powinno mnie skłonić do bycia członkiem społeczności?

O: Udział w społeczności daje okazję do wyrażenia swojej opinii na różne tematy i wpływania na rzeczywistość. To możliwość poznawania nowych produktów, czy pomysłów na usługi albo reklamy zanim pojawią się one na rynku. Wreszcie, to możliwość powiedzenia czegoś o sobie i zainspirowania innych.

Informacje pochodzące od członków społeczności pozwalają producentom i usługodawcom podejmować właściwe decyzje o zmianach w ofercie i mogą przyczynić się do tego, iż w przyszłości oferta tych mediów będzie lepiej dostosowana do Twoich potrzeb. Dodatkowo, ponieważ my ze swej strony doceniamy Twój wkład i zaangażowanie, czynny udział w społeczności bywa nagradzany J

 

P: Na czym polega nagradzanie za uczestniczenie w społeczności?

O: Dla aktywnych uczestników społeczności organizowane są konkursy. Autorzy prawidłowych/najlepszych odpowiedzi są nagradzani (obecnie najczęściej bonami do Empiku). Nagrody wiążą się także z aktywnym uczestnictwem w dyskusjach na forum.

 

P: Czy moje opinie i preferencje wpływają na szanse dostania nagrody?

O: Nie. Treść opinii i kształt preferencji nie ma wpływu na Twoje szanse. Ważne jest, że w ogóle jesteś z nami i bierzesz udział w badaniach.

 

P: Czy muszę stale logować się na serwisie społeczności, aby brać udział w badaniach i śledzić wpisy na forum?

O: Nie. O nowych badaniach członkowie społeczności informowani są zawsze za pośrednictwem wiadomości e-mail. Częstsze zaglądanie na serwis pożądane jest jedynie w przypadku dyskusji na forum – aby śledzić pojawianie się nowych wątków i wypowiedzi innych uczestników.

 

P: Jak wiele mam czasu na wypełnienie ankiety od kiedy dostanę do niej zaproszenie?

O: Ważność ankiety jest zróżnicowana w zależności od badania. W każdym przypadku termin końca ważności ankiety jest wyświetlany na serwisie w zakładce Ankiety. Tym niemniej zawsze mile widziane jest jak najszybsze rozpoczęcie wypełniania ankiety J

 

P. Jestem w społeczności od dłuższego czasu, ale wciąż niewiele dostaję zaproszeń do badań . Czy robię coś źle?

O: Nie. Ankiety i dyskusje pojawiają się z różną częstotliwością i są kierowane do różnego typu użytkowników. Jeśli zachowasz cierpliwość, zaproszenia do badań na pewno się pojawią.

 

P: Czy i jak mogę zrezygnować z bycia członkiem społeczności?

O: W każdej chwili możesz zrezygnować z bycia członkiem społeczności. Wystarczy napisać e-maila z informacją o rezygnacji z udziału na adres klubzdrowia@zymetria.pl z tytułem Rezygnacja.

 

P: Co zrobić, jeśli odpowiedzi na moje pytanie nie ma na tej stronie?

O: W każdej chwili możesz zadać nam swoje pytanie za pośrednictwem poczty e-mail, kierując je na adres klubzdrowia@zymetria.pl.